Loading...

Cel charytatywny

Cel charytatywny 2017-07-13T14:10:32+00:00

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA, który dociera do najbardziej potrzebujących w Polsce.

SZLACHETNA PACZKA to nie tylko grudzień i robienie paczek. Działamy cały rok, by móc pomagać.

SZLACHETNA PACZKA to wielka machina: w 2016 r. Ponad 11 tysięcy przeszkolonych wolontariuszy i liderów dotarło do około 18 tysięcy rodzin w potrzebie.

SZLACHETNA PACZKA to też nasze całoroczne projekty: Akademia Przyszłości, Klub Filantropa, Inwestor Społeczny i inne.

<center Docieramy do ukrytej biedy.
Pomóż nam pomagać tym, o których świat zapomniał.

KROMKA CHLEBA NA ŚNIADANIE
Pani Czesia myje się w zlewie. Wejście do wanny to dla niej za duże wyzwanie. Cierpi na osteoporozę, ma problem z poruszaniem się. Nie wychodzi z domu. Nie ma nikogo bliskiego. Mąż popełnił samobójstwo, a syn choruje psychicznie i przebywa w szpitalu psychiatrycznym.

KOŚCI NA ZUPĘ
Karmienie, zmiana pampersów, mycie, częste pobyty w szpitalu – życie Mateusza podporządkowane jest jego chorej mamie i młodszej, 5-letniej siostrze. Mają tylko jego. Mateusz ma dopiero 22 lata. Marzy o tym, żeby czasem wyjść z kumplami, pograć w piłkę. Pożyć tak normalnie, jak inni w jego wieku.  Ale zapytany o najważniejszą potrzebę bez wahania odpowiada: Kości na zupę, dużo kości. Żebym miał z czego ugotować obiad dla mamy i siostry.